Bezpłatna konsultacja
Umów wizytę

Śródmieście 794 205 629   │ 

Fizjoterapeutka, Terapeutka osteopatyczna

Beata Chmielewska

Fizjoterapeutka, Terapeutka osteopatyczna

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie w roku 2015 uzyskałam tytuł magistra. Obecnie jestem na ostatnim roku 4-letnich studiów podyplomowych z dziedziny Osteopatii na międzynarodowej uczelni FICO-MUM (Flanders International Collage of Osteopathy).

W pracy wykorzystuję metody, które są bezpieczne i oparte na aktualnych doniesieniach naukowych. Pracuję z pacjentami w każdym wieku.
Poprzez połączenie metod fizjoterapeutycznych i osteopatycznych jestem w stanie pomóc w wielu dolegliwościach, takich jak np.:
-ostre i przewlekłe dolegliwości bólowe,
-dyskopatia,
-bóle głowy, bruksizm, nerwobóle,
-urazy i przeciążenia, wady postawy,
-zaburzenia snu,
-schorzenia układu pokarmowego, moczowo-płciowego, oddechowego, krążenia,
-chroniczne zmęczenie, zaburzenia odporności i wiele innych.

Koncentruję się na indywidualnym i holistycznym podejściu do pacjenta. Moim głównym celem jest przywrócenie pacjentom radości życia, poprzez odszukanie przyczyny występującej dysfunkcji czy bólu, a następnie jej eliminację.

Zgodnie ze słowami twórcy osteopatii - A. Stilla: „Każdy może znaleźć chorobę, chodzi o to, aby znaleźć zdrowie”. Podstawowym założeniem osteopatii jest to, że ciało człowieka posiada zdolność do samoleczenia, a terapeuta usuwa przeszkody na drodze do zdrowienia.
Od lat rozwijam swoją wiedzę i umiejętności w codziennej pracy w pacjentami, jak i na licznych szkoleniach oraz konferencjach naukowych.

Zapraszam na konsultację terapeutyczną, na której odbędzie się wywiad, badanie poprzez testy funkcjonalne, następnie przedstawię Ci plan terapeutyczny oraz udzielę wskazówek jak dbać o siebie na co dzień, aby w przyszłości uniknąć dysfunkcji.

Doświadczenie

 

Fizjoterapeutka w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Konstancin-Jeziorna;

Fizjoterapeutka w RekolMed Przychodnia Rehabilitacyjna Warszawa;

Masażystka w SPA&Wellness Klub Sosnowy Warszawa

Wykształcenie

 

FICO-MUM Medycyna Osteopatyczna w Warszawie – w trakcie studiów kierunek osteopatia

Warszawski Uniwersytet Medyczny – Mgr fizjoterapii

Kursy

PNF Podstawowy;

Kinesiology Taping;

Kurs masażu tkanek głębokich;

Kurs masażu I i II stopnia;

PRINCE2 FOUNDATION

Osteopata dla młodzieży z ADHD i spektrum autyzmu? TAK!

W przypadku ADHD oraz spektrum autyzmu dochodzi do szybkiego przestymulowania w związku z sposobem odbierania świata zewnętrznego oraz procesów myślowych charakterystycznych dla powyższych diagnoz co wpływa negatywnie na cały organizm.