Bezpłatna konsultacja
Umów wizytę

Śródmieście 794 205 629   │ 

Services

JĘZYK RUCHU, ŚWIADOMA PRACA Z CIAŁEM I EMOCJAMI

Ciało i umysł są ze sobą sprzężone. Każda Nasza emocja jest powiązana z pobudzeniem fizjologicznym oraz napięciem mięśni szkieletowych. To jak myślimy i odczuwamy wpływa na to jak się poruszamy. Natomiast to jak się poruszamy i jaką pozycję przybieramy wpływa na to co myślimy i co odczuwamy. Reasumując to co dzieje się w Naszym umyśle wpływa na ciało a to co dzieje się z ciałem wpływa na umysł.

Co oznacza, że „Ciało sięga bardzo często tam gdzie nie sięga rozum?”.

Często myślimy, że znamy Nasz umysł, jednak mowa ciała pokazuje zupełnie co innego. Przykładem może być odpowiedzenie, iż nie jesteśmy źli, kiedy tak naprawdę spłycił Nam się oddech, zacisnęły się mięśnie a ton głosu wskazuje coś zupełnie innego. W powyższym przykładzie osoba uważa, że jest spokojna, jednak prawda jest zupełnie inna.

Świadomy kontakt z ciałem pozwala na odnalezienie trudnych emocji i myśli ukrytych w Naszym ciele. Dzięki świadomemu kontaktowi z ciałem jesteśmy w stanie uspójnić umysł z reakcją ciała. Podczas sesji uczymy się uwrażliwiać na napięcia w ciele oraz zauważać swoje charakterystyczne strategie obronne. Uczymy się jak kontaktować się z ciałem w sytuacjach stresowych oraz jak wspomagać przeżywanie emocji poprzez świadomy kontakt z ciałem. Uczymy się ćwiczeń oddechowych oraz relaksacyjnych. Zgłębiamy jak odnajdywać schronienie w swoim ciele.

Monika Najda

Certyfikowana Fizjoterapeutka Uroginekologiczna (PTUG), Certyfikowana Trenerka Świadomej Pracy z Ciałem