Bezpłatna konsultacja
Umów wizytę

Śródmieście 794 205 629   │ 

Psychoterapeutą zostaje osoba po ukończeniu studiów wyższych (kierunek, który należy ukończyć zależy od warunków przyjęcia do konkretnej szkoły psychoterapii, jednymi z najczęściej wymaganych są: psychologia czy pedagogika) oraz czteroletniej szkoły konkretnego nurtu psychoterapii.

Psychoterapeuta po uzyskaniu dyplomy psychoterapeuty w określonym nurcie po 5 latach może ubiegać się w Polskim Towarzystwie Psychologicznym o certyfikat psychoterapeuty. W celu uzyskania certyfikatu specjalista musi spełnić szereg wymagań (własna psychoterapia, superwizje, staże itp) oraz kolejno przedstawić przed komisją swój warsztat pracy.

Przed wyborem psychoterapeuty warto sprawdzić czy osoba, do której chcemy się zapisać uczyła się bądź jest w trakcie nauki w jednym z rekomendowanych przez PTP ośrodków szkolących w zakresie psychoterapii.

Psychoterapeuta to profesjonalista zajmujący się udzielaniem pomocy psychologicznej i terapeutycznej osobom zmagającym się z różnymi problemami emocjonalnymi, psychicznymi lub relacyjnymi. Ich głównym celem jest wspieranie pacjentów w radzeniu sobie z trudnościami życiowymi, rozwiązywaniu konfliktów, zmianie szkodliwych wzorców zachowań oraz poprawie ogólnego funkcjonowania psychicznego.

PSYCHOTERAPIA WARSZAWA
W naszym zespole znajdziesz psychoterapeutów w nurtach: