Bezpłatna konsultacja
Umów wizytę

Śródmieście 794 205 629   │ 

Psycholożka o specjalności z seksuologii, Terapeutka uzależnień i współuzależnień, Psychoterapeutka poznawczo-behawioralna

Natalia Sajek

Psycholożka o specjalności z seksuologii, Terapeutka uzależnień i współuzależnień, Psychoterapeutka poznawczo-behawioralna

Swoją wiedzę i umiejętności zdobywałam na renomowanych uczelniach oraz w trakcie licznych szkoleń i kursów specjalistycznych. W pracy z pacjentami łączę najnowsze osiągnięcia naukowe z indywidualnym podejściem, dostosowując metody terapii do potrzeb każdego klienta.

Głównym obszarem mojej specjalizacji jest pomoc osobom zmagającym się z różnymi formami uzależnień, w tym alkoholizmem, narkomanią oraz uzależnieniami behawioralnymi, takimi jak hazard. Dodatkowo udzielam wsparcia i pomocy osobom DDA, DDD i współuzależnionym. Oprócz tego, wspieram pacjentów w radzeniu sobie z problemami emocjonalnymi, takimi jak depresja, lęki, stres czy zaburzenia nastroju.

Metody pracy opieram na terapii poznawczo-behawioralnej, która jest uznawane za jedną z najskuteczniejszych w leczeniu zaburzeń psychicznych. Dzięki CBT pacjenci uczą się identyfikować i zmieniać negatywne myśli oraz zachowania, co prowadzi do trwałych i pozytywnych zmian w ich życiu. Z wielką empatią i zaangażowaniem podchodzę do każdego przypadku, wierząc, że każdy pacjent posiada w sobie siłę do zmiany. Moim celem jest pomóc pacjentom odkryć i wykorzystać te wewnętrzne zasoby, aby mogli cieszyć się lepszym zdrowiem psychicznym i większą równowagą życiową.

Motto, którym kieruję się w życiu to:
Witold Gombrowicz - „Życie nie po to jest, by je przeżyć, ale by je stworzyć”

Wykształcenie

WSFiZ – kierunek psychologia, specjalność psychoterapia i terapia seksualna.

Instytut Psychologii Zdrowia – terapia uzależnień chemicznych i behawioralnych.

Akademia Motywacji i Edukacji – 4 letnie szkolenie Terapii poznawczo – behawioralnej.

Doświadczenie

prywatna poradnia do spraw uzależnień w Warszawie

doświadczenie w Krakowskim Centrum Terapii Uzależnień

prywatny gabinet online dostępny dla osób z całego świata, prywatne sesje oraz grupowe warsztaty

Specjalizuje się w

terapii osób dorosłych;

terapii uzależnień;

DDA/DDD;

terapii traumy, PTSD, C-PTSD;

wsparciu psychologicznym w kryzysie emocjonalnym, zawodowym;

interwencji kryzysowej;

nerwicy natręctw i OCD;

terapii zaburzeń typu narcyzm, borderline, CHAD;

wspomaganiu pracy nad akceptacją i pewnością siebie;

wsparciu w trudnościach w relacjach, również w obszarze seksualności;

terapii online;

RECENZJA „Perfekcjonizm – Jak uwolnić się od samokrytyki, zbudować stabilne poczucie własnej wartości i odnaleźć wewnętrzną równowagę”.

Jak pozwolić sobie być nieperfekcyjnym? Jak radzić sobie z złością, wstydem oraz porażką?

RECENZJA “Dorośli wychowani w rodzinach z problemem alkoholowym” Kara Lissy

„Nasza przeszłość jest częścią tego, kim jesteśmy i kim się staniemy, ale nie musimy być jej podporządkowani. Kiedy rozumiemy, że nie da się zmienić tego, co nas spotkało, możemy zmienić sposób, w jaki chcemy podchodzić do życia dziś i jutro”. „Poddanie swoich trudnych doświadczeń refleksji, zaakceptowanie ich i okazanie sobie współczucia w związku z nimi

Dopamina- wróg czy przyjaciel? Dlaczego tak łatwo się uzależniamy?

Współcześnie otacza nas ogromna liczba różnych bodźców, które dają nam przyjemność, jak seriale, gry komputerowe, słodycze, fast foody, zakupy, seks, pornografia czy media społecznościowe. Oczywiście, nie ma niczego złego w serwowaniu sobie prostych przyjemności. Powodem do niepokoju jest moment, w którym zaczynamy się od nich uzależniać.