Bezpłatna konsultacja
Umów wizytę

Śródmieście 794 205 629   │ WEBINAR Jak moje ciało reaguje na stres? Podstawy psychosomatyki

BY: paulina.podrez

Artykuły / Monika Najda

Gdyby Ciało mogło mówić to co chciałoby Ci powiedzieć?
Czy kiedykolwiek zadaliście sobie to pytanie?


Psychosomatyka to inaczej historia zapisana w Ciele. W Ciele, które często krzyczy, wola i prosi.. jednak wciąż pozostajemy głusi na jego potrzeby.
Człowiek to istota wielowarstwowa. Przeżywanie emocji, myślenie zachodzi nie tylko na poziomie psyche ale i również na poziomie ciała.
Każda myśl tworzy swoją reakcje biochemiczna i specyficzne napięcie mięśniowe.

Odnalezienie swoich historii w ciele wymaga uważności. Żeby mówić o uważności trzeba się zatrzymać i skierować wzrok do środka. Nauczyć się patrzeć bez oceniania i z ciekawością.

Co może się zmienić, gdy posłuchasz opowieści swojego ciała ?

Może się okazać, ze rozwiniesz w sobie współczucie i akceptację. Być może zaczniesz traktować siebie z większym szacunkiem jako całość a nie jako umysł oderwany od ciała. Być może wytworzysz w sobie naturalna troskę o siebie a to pozwoli Ci czerpać z ukrytych zasobów, które ma każdy z Nas. Czasami są one bardzo ukryte, zasłonięte przez obowiązki i pogoń dnia codziennego, ale jak postanowisz wyruszyć w podróż, aby je odnaleźć to z cała pewnością Ci się uda. Być może kontakt z ciałem i zrozumienie jego potrzeb spowoduje, że na nowo rozbudzisz w sobie dziecięca ciekawość i radość płynąca z doświadczania siebie.

Serdecznie zapraszamy do odsłuchania webinaru dotyczącego podstaw psychosomatyki, w którym nasza specjalistka Monika Najda opowiada o swoim 10 letnim doświadczeniu pracy z ciałem oraz 20 letnim własnym doświadczeniu ruchowym. Opowiada również o tym jak postawić pierwsze kroki, aby zwrócić się ku sobie i zachęca do szukania w sobie sprzymierzeńca i odnalezienia bezpiecznej przystani we własnym ciele.

W programie znajdziesz między innymi odpowiedzi na następujące pytania:
  • Co mówi Twoje ciało?
  • Emocje zatrzymane w ciele
  • Połączenia w ciele
  • Jak moje ciało reaguje na stres?
  • Jak się zatrzymać i odpocząć?
  • Jak znaleźć kontakt ze sobą?

 

Nielimitowany dostęp do nagrania z webinaru.

 

Monika Najda Fizjoterapeutka uroginekologicznaMonika Najda: fizjoterapeutka uroginekologiczna, terapeutka psychosomatyczna, certyfikowana trenerka świadomej pracy z ciałem