Bezpłatna konsultacja
Umów wizytę

Śródmieście 794 205 629   │ 

Terapeutka par, Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w nurcie integracyjnym oraz psychologii procesu, Psychotraumatolożka, Socjolożka

Karolina Pawłowska

Terapeutka par, Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w nurcie integracyjnym oraz psychologii procesu, Psychotraumatolożka, Socjolożka

Jestem absolwentką I stopnia Studium Pomocy Psychologicznej dla Par Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Obecnie jestem w procesie certyfikacji. Szkolę się także w całościowym 6 – letnim szkoleniu psychoterapeutycznym w Fundacji Studium Psychologii Procesu, spełniającym wymogi Polskiej Rady Psychoterapii. Jestem absolwentką UMCS w Lublinie (mgr socjologii). Ponadto uczestniczę w 1,5 rocznym szkoleniu Psychotraumatologia praktyczna w Pomorskim Centrum Psychotraumatologii.

Pracuję w podejściu integracyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem metody EFT (Emotionally Focused Therapy) terapii skoncentrowanej na emocjach oraz IFS (Internal Family System) systemu wewnętrznej rodziny. Pracuję z dorosłym osobami indywidualnymi oraz parami.

Koncentruję się trzech wymiarach doświadczenia klienta emocjach, ciele i umyśle, które z pozoru mogą wydawać się odrębne od siebie. Tworzę przestrzeń i opieram się na narzędziach, które wspierają zarówno myślenie, zbieranie wiedzy o sobie, jak i czucie w procesie zmiany. Jestem głęboko przekonana, że aspekty czucia i myślenia są najważniejszymi drogowskazami w indywidualnym procesie odzyskiwania siebie.

Istotnym tematem mojego zainteresowania jest praca indywidualna w obszarze relacji. W szczególności kwestie dotyczące wzorców wchodzenia w związki, granic i nadużyć, niemożności zbudowania satysfakcjonującej relacji czy trudności w życiu w pojedynkę. Samodzielna praca nad przeszłą relacją pomaga również zrozumieć, co poszło nie tak w związku, a to może przyczynić się do osobistego wzrostu i lepszego radzenia sobie w przyszłych relacjach. Ponadto, wspiera w procesie żałoby po stracie związku, pomagając w akceptacji rozstania i budowaniu nowej, samodzielnej tożsamości.

Rozwiązania pojawiają się, gdy wspólnie odkrywamy indywidualne znaczenia Twoich doświadczeń, przekazy i uczucia ukryte za tym, co trudne, bolesne, niewygodne, ale też inspirujące i pociągające.
Swoją pracę poddaję superwizji oraz stale podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w warsztatach, szkoleniach i konferencjach prezentujących najnowszą wiedzę naukową w zakresie zdrowia psychicznego.

Wykształcenie

W trakcie całościowego 6– letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Fundacji Studium Psychologii Procesu, spełniającym wymogi Polskiej Rady Psychoterapii;

W trakcie 1,5 rocznego szkolenia Psychotraumatologii praktycznej w Pomorskim Centrum Psychotraumatologii;

Absolwentka I stopnia Studium Pomocy Psychologicznej dla Par Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego;

Mgr socjologii UMCS w Lublinie

Doświadczenie

 

Specjalizuje się w

Wsparciu par, które doświadczają kryzysu w związku i trudności relacyjnych takich jak m.in.:
powtarzające się konflikty;

trudności komunikacyjne;

cykle bliskości i oddalenia w związku;

dystans emocjonalny;

poczucie niespełnienia;

różnice w wartościach i celach życiowych;

brak zaspokojenia potrzeb relacyjnych;

rozważanie rozstania;

Wsparciu osób indywidualnych doświadczających:
braku motywacji, uczucia niespełnienia;

braku akceptacji, poczucia pustki, samotności;

konfliktów i trudności relacyjnych, trudnych emocji po rozstaniu;

stresu, stanów lękowych, zamartwiania się, przytłoczenia emocjami;

bólu psychosomatycznego;

braku poczucia sensu;

braku pewności siebie;

wyczerpania/wypalenia;

potrzeby zmiany;

zachowań kompulsywnych;

dysocjacji;

traumy, PTSD, C-PTSD;

RECENZJA „Perfekcjonizm – Jak uwolnić się od samokrytyki, zbudować stabilne poczucie własnej wartości i odnaleźć wewnętrzną równowagę”.

Jak pozwolić sobie być nieperfekcyjnym? Jak radzić sobie z złością, wstydem oraz porażką?

RECENZJA “Dorośli wychowani w rodzinach z problemem alkoholowym” Kara Lissy

„Nasza przeszłość jest częścią tego, kim jesteśmy i kim się staniemy, ale nie musimy być jej podporządkowani. Kiedy rozumiemy, że nie da się zmienić tego, co nas spotkało, możemy zmienić sposób, w jaki chcemy podchodzić do życia dziś i jutro”. „Poddanie swoich trudnych doświadczeń refleksji, zaakceptowanie ich i okazanie sobie współczucia w związku z nimi

Dopamina- wróg czy przyjaciel? Dlaczego tak łatwo się uzależniamy?

Współcześnie otacza nas ogromna liczba różnych bodźców, które dają nam przyjemność, jak seriale, gry komputerowe, słodycze, fast foody, zakupy, seks, pornografia czy media społecznościowe. Oczywiście, nie ma niczego złego w serwowaniu sobie prostych przyjemności. Powodem do niepokoju jest moment, w którym zaczynamy się od nich uzależniać.