Karolina Pawłowska
Terapeutka par, Psychoterapeutka humanistyczno-doświadczeniowa w trakcie szkolenia, Socjolożka
Pracuję w podejściu integracyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem metody EFT (Emotionally Focused Therapy) terapii skoncentrowanej na emocjach oraz IFS (Internal Family System) systemu wewnętrznej rodziny. Pracuję z dorosłym osobami indywidualnymi oraz parami.
Koncentruję się trzech wymiarach doświadczenia klienta emocjach, ciele i umyśle, które z pozoru mogą wydawać się odrębne od siebie. Tworzę przestrzeń i opieram się na narzędziach, które wspierają zarówno myślenie, zbieranie wiedzy o sobie, jak i czucie w procesie zmiany. Jestem głęboko przekonana, że aspekty czucia i myślenia są najważniejszymi drogowskazami w indywidualnym procesie odzyskiwania siebie.
Istotnym tematem mojego zainteresowania jest praca indywidualna w obszarze relacji. W szczególności kwestie dotyczące wzorców wchodzenia w związki, granic i nadużyć, niemożności zbudowania satysfakcjonującej relacji czy trudności w życiu w pojedynkę. Samodzielna praca nad przeszłą relacją pomaga również zrozumieć, co poszło nie tak w związku, a to może przyczynić się do osobistego wzrostu i lepszego radzenia sobie w przyszłych relacjach. Ponadto, wspiera w procesie żałoby po stracie związku, pomagając w akceptacji rozstania i budowaniu nowej, samodzielnej tożsamości.
Rozwiązania pojawiają się, gdy wspólnie odkrywamy indywidualne znaczenia Twoich doświadczeń, przekazy i uczucia ukryte za tym, co trudne, bolesne, niewygodne, ale też inspirujące i pociągające.
Swoją pracę poddaję superwizji oraz stale podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w warsztatach, szkoleniach i konferencjach prezentujących najnowszą wiedzę naukową w zakresie zdrowia psychicznego.
Nasza specjalistka Karolina na konsultacjach psychoterapeutycznych prowadzi wstępną kwalifikację do indywidualnych sesji oddechowych.
Wykształcenie
W trakcie całościowego 6– letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Fundacji Studium Psychologii Procesu, spełniającym wymogi Polskiej Rady Psychoterapii;
–
W trakcie 1,5 rocznego szkolenia Psychotraumatologii praktycznej w Pomorskim Centrum Psychotraumatologii;
–
Absolwentka I stopnia Studium Pomocy Psychologicznej dla Par Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego;
–
Mgr socjologii UMCS w Lublinie
Doświadczenie
Specjalizuje się w
Wsparciu par, które doświadczają kryzysu w związku i trudności relacyjnych takich jak m.in.:
powtarzające się konflikty;
–
trudności komunikacyjne;
–
cykle bliskości i oddalenia w związku;
–
dystans emocjonalny;
–
poczucie niespełnienia;
–
różnice w wartościach i celach życiowych;
–
brak zaspokojenia potrzeb relacyjnych;
–
rozważanie rozstania;
Wsparciu osób indywidualnych doświadczających:
braku motywacji, uczucia niespełnienia;
–
braku akceptacji, poczucia pustki, samotności;
–
konfliktów i trudności relacyjnych, trudnych emocji po rozstaniu;
–
stresu, stanów lękowych, zamartwiania się, przytłoczenia emocjami;
–
bólu psychosomatycznego;
–
braku poczucia sensu;
–
braku pewności siebie;
–
wyczerpania/wypalenia;
–
potrzeby zmiany;
–
zachowań kompulsywnych;
–
dysocjacji;
–
traumy, PTSD, C-PTSD;