Bezpłatna konsultacja
Umów wizytę

Śródmieście 794 205 629   │ ,,Ogarnij się, inni mają gorzej”

BY: paulina.podrez

Artykuły / Magdalena Łabik

Gdzie leży granica między “zwykłym buntem”, gorszym samopoczuciem, a depresją u dzieci ? Kiedy zaczynamy bagatelizować poważną chorobę i jak przestać?

Brak zrozumienia w rodzinie, wykluczenie wśród rówieśników, brak wsparcia ze strony nauczycieli – to najsilniejsze czynniki wyzwalające pogorszenie nastroju wśród dzieci i młodzieży.

Nasza ekspertka zwraca uwagę na to, że depresję u dziecka zauważa się dopiero, gdy jest już ona w dość zaawansowanym stadium. Kiedy zmiany w jego zachowaniu są już zbyt wyraźne by nie dało się ich ignorować.

Czy problemy z koncentracją, ucieczki z lekcji, izolowanie się od rówieśników to jedynie oznaki przejściowego okresu buntu czy początek poważnej choroby?Jakich słów unikać? Czy nauczyciel może pomóc?

Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w pełnym wywiadzie HaloDoctor przeprowadzonym przez Monikę Krzepinę z naszą specjalistką Magdaleną Łabik.

W naszej przestrzeni możesz otrzymać wsparcie w postaci terapii rodzinnej oraz psychoterapii dla młodzieży. Nie ignoruj objawów!

Magdalena Łabik: psychoterapeutka psychodynamiczna, psychotraumatolog, psychoonkolog