Bezpłatna konsultacja
Umów wizytę

Śródmieście 794 205 629   │ 

Psycholożka ze specjalnością kliniczną dorosłych i młodzieży, która w swojej pracy czerpie z metody TSR

Aleksandra Stolarczyk

Psycholożka ze specjalnością kliniczną dorosłych i młodzieży, która w swojej pracy czerpie z metody TSR

Jestem psycholożką o specjalności klinicznej dzieci i dorosłych. Współpracuję z osobami dorosłymi, w procesie indywidualnym krótko- lub długoterminowym. Prowadzę konsultacje psychologiczne, poradnictwo psychologiczne oraz interwencję kryzysową.

Swoje doświadczenie zdobywałam, prowadząc integracyjną grupę samopomocową dla osób doświadczających kryzysów zdrowia psychicznego w jednej z warszawskich fundacji, a obecnie pracuję w miejscu, które zrzesza osoby doświadczające kryzysów zdrowia psychicznego.

W swojej pracy zapewniam wsparcie dla wyrażania trudnych emocji, takich jak smutek, ból czy żal, które często bywają trudne do uchwycenia i zrozumienia. Jednocześnie tworzę przestrzeń dla pozytywnych uczuć, takich jak motywacja, radość i odkrywanie własnej tożsamości. Pomagam w radzeniu sobie z przeszłością, skupianiu się na przyszłości oraz na teraźniejszym momencie.
Jeśli doświadczasz trudności związanych z lękiem, złością, poczuciem nieważności, poczuciem winy, niskim poczuciem własnej wartości, problemami w relacjach, spadkiem nastroju, motywacji lub w Twoim życiu wydarzyła się nagła, stresująca sytuacja to zapraszam do wspólnego przyjrzenia się i wypracowania strategii, które pozwolą Ci lepiej radzić sobie z trudnościami i odnaleźć harmonię w życiu.

Serdecznie zapraszam do kontaktu i rozpoczęcia wspólnej pracy.

Wykształcenie

 

Jednolite studia magisterskie Psychologia, specjalność kliniczna, Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych;

W trakcie kursu TSR- I STOPIEŃ, Centrum PSR- prowadzący Tomasz Świtek

Doświadczenie

 

Koordynatorka Projektu “Wykorzystaj Szansę-Warszawski Program Zatrudnienia Przejściowego”, Warszawski Dom pod fontanną;

Wolontariuszka w Fundacja EF Kropka

Specjalizuje się w

terapii krótko- lub długoterminowej;

poradnictwie psychologicznym;

interwencjach kryzysowych;

wsparciu dla osób odczuwających smutek, ból, żal, lęk, złość czy poczucie winy;

wsparciu w problemach w relacjach oraz po traumatycznym przeżyciu;

wsparciu osób w kryzysie rozwojowym- trudności związane z przechodzeniem z jednego etapu życia do następnego (np. rozpoczęcie studiów, opuszczenie rodzinnego domu i samodzielność, pierwsza praca, kryzysy połowy życia, etc.);

wsparciu osób w kryzysie sytuacyjnym (zaburzenia adaptacyjne) – utrata bliskiej osoby, utrata pracy, zmiana pracy, żałoba, choroby, konflikty;

wsparciu osób doświadczających trudności kwestii radzenia sobie ze stresem i napięciem;

wsparciu osób przeżywających trudności w relacjach interpersonalnych;

wsparciu osób wątpiących we własne siły, mających obniżone poczucie własnej wartości.

RECENZJA „Perfekcjonizm – Jak uwolnić się od samokrytyki, zbudować stabilne poczucie własnej wartości i odnaleźć wewnętrzną równowagę”.

Jak pozwolić sobie być nieperfekcyjnym? Jak radzić sobie z złością, wstydem oraz porażką?

RECENZJA “Dorośli wychowani w rodzinach z problemem alkoholowym” Kara Lissy

„Nasza przeszłość jest częścią tego, kim jesteśmy i kim się staniemy, ale nie musimy być jej podporządkowani. Kiedy rozumiemy, że nie da się zmienić tego, co nas spotkało, możemy zmienić sposób, w jaki chcemy podchodzić do życia dziś i jutro”. „Poddanie swoich trudnych doświadczeń refleksji, zaakceptowanie ich i okazanie sobie współczucia w związku z nimi

Dopamina- wróg czy przyjaciel? Dlaczego tak łatwo się uzależniamy?

Współcześnie otacza nas ogromna liczba różnych bodźców, które dają nam przyjemność, jak seriale, gry komputerowe, słodycze, fast foody, zakupy, seks, pornografia czy media społecznościowe. Oczywiście, nie ma niczego złego w serwowaniu sobie prostych przyjemności. Powodem do niepokoju jest moment, w którym zaczynamy się od nich uzależniać.