Bezpłatna konsultacja
Umów wizytę

Śródmieście 794 205 629   │ 

Psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, Certyfikowana terapeutka uzależnień, Terapeutka EMDR

Małgorzata Żalikowska

Psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, Certyfikowana terapeutka uzależnień, Terapeutka EMDR

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki Specjalnej Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (specjalizacja profilaktyka społeczna z resocjalizacją), certyfikowaną specjalistką uzależnień, psychoterapeutką w trakcie procesu certyfikacji w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej, terapeutką EMDR. Stale rozwijam się uczestnicząc w szkoleniach m.in. z terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, dialogu motywującego, terapii EMDR. Wierzę, że czerpanie wiedzy z różnorodnych koncepcji terapeutycznych otwiera drzwi do tworzenia bardziej spersonalizowanego podejścia do rozwiązywania trudności.

Doświadczenie zdobywałam w Szpitalu MSWiA w Otwocku na Oddziale Leczenia Uzależnień, w Poradni Leczenia Uzależnień „Mały rycerz” w Warszawie, Klubie Abstynenta “Krokus” w Warszawie, Poradni Terapii Uzależnień dla Osób Dorosłych „ELEUTERIA” w Warszawie, Młodzieżowym Ośrodku Rehabilitacyjnym Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności, Ośrodku Rehabilitacyjno-Readaptacyjnym dla Młodzieży w Wólce Przybójewskiej. Terapię postrzegam jako proces umożliwiający zadbanie o jakość życia, czas poznania siebie, zweryfikowania potrzeb, wprowadzenia zmian korzystając z własnych zasobów.

Wykształcenie

 

W trakcie czteroletniego szkolenia z zakresu psychoterapii
poznawczo-behawioralnej – Akademia Motywacji i Edukacji w Warszawie;

Studia podyplomowe, certyfikacja psychoterapeuty uzależnień, rekomendowana przez Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii, Wyższa Szkoła Pedagogiki im. Janusza Korczaka w Warszawie;

Studia wyższe I i II stopnia, kierunek pedagogika specjalna, specjalizacja profilaktyka społeczna z resocjalizacją, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie;

EMDR EUROPE Level 1- Fundacja Vitamedlius Warszawa;

Szkolenie dla realizatorów programu Candis – Krajowe Biuro Przeciwdziałania Narkomanii;

Podstawy dialogu motywującego -Akademia Dialogu Motywującego;

Szkolenie TSR poziom podstawowy-Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

Doświadczenie

 

Prowadzenie procesów indywidualnych oraz grupowych- Szpital Specjalistyczny MSWiA oddział uzależnień;

Prowadzenie procesów indywidualnych- Vitamed. Specjalistyczna przychodnia lekarska;

Prowadzenie grup terapeutycznych- Mazowiecki Szpital MindHealth im. prof. Antoniego Kępińskiego;

Prowadzenie grupy terapeutycznej- Warszawski Klub Abstynenta “Krokus”;

Prowadzenie procesów indywidualnych- Centrum leczenia uzależnień ‘MAŁY RYCERZ’ w Warszawie;

Stowarzyszenie Eleuteria- staż Młodzieżowy Ośrodek Rehabilitacyjny Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności Kazuń-Bielany-staż;

Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Ośrodek Rehabilitacyjno Readaptacyjny dla Młodzieży Wólka Przybójewska-staż

Specjalizuje się w

terapii dla osób z uzależnieniami od substancji psychoaktywnych;

terapii dla osób z uzależnieniami behawioralnymi;

terapii dla osób współuzależnionych;

terapii dla osób z zaburzeniami lękowymi, z obniżonym nastrojem, doświadczającymi trudności w regulacji emocjonalnej oraz trudności w obszarze relacji;

terapii psychotraumatologicznej metodą EMDR dla osób cierpiących na PTSD,

Żywieniowe trendy z kolorowych magazynów. Hit czy kit?

“Rok 2020 dokonał przełomu jeśli chodzi o zmianę trendów żywieniowych. Można śmiało powiedzieć, że tak dobrze jeszcze nie było. Podczas pandemii wiele osób zdało sobie sprawę z tego, jak ważne jest zdrowie oraz związane z nim racjonalne żywienie. Trendy na 2021r. zapowiadają się obiecująco.” – mówi specjalistka psychodietetyki Emilia Kołodziejska.

Stres i nieprawidłowy mikrobiom jako karmiciele tężyczki utajonej

Zapraszam do przeczytania drugiej części wywiadu z specjalistą neurologiem o tym jak stres i inne czynniki wpływające na mikrobiom korelują z rozwojem tężyczki utajonej.

Zanim pójdziesz do psychiatry sprawdź czy nie masz tężyczki!

Zapraszam do przeczytania wywiadu z specjalistą neurologiem z którym wspólnie obserwujemy, że coraz częściej źle zdiagnozowane zaburzenia lękowe są w rzeczywistości objawami tężyczki utajonej.

Racjonalizacja mistrzem iluzji

Im lepiej funkcjonujemy w rzeczywistości tym lepszymi jesteśmy jej kreatorami. Inteligencja potrafi być naszym zbawieniem, ale jednocześnie przekleństwem, gdy możemy władać szeregiem teorii czy intelektualizacji.